Lietuviško radijo dienos proga prie Vilniaus televizijos bokšto įsikūrusiame istoriniame antenų parke po atviru dangumi buvo pastatytas naujas eksponatas – AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentras) analoginės televizijos programų siuntimui naudota plokštinė antena. Specialistų „paneline“ praminta antena buvo eksploatuojama 1994-2004 metais.
Pasak Telecentro generalinio direktoriaus Remigijaus Šerio, lietuviško radijo gimimo diena galima laikyti 1926 m. birželio 12-ąją. „Šią išskirtinę visai Lietuvai dieną į eterį nuskriejo pirmieji lietuviški šaukiniai. Nuo tos dienos pradėta reguliariai transliuoti naujienas, meteorologinius pranešimus, mėgėjų koncertus. Nuo pat pirmųjų transliacijų radijas įrodė esąs įtakingas informacijos šaltinis, dalijimosi žiniomis ir atvirų diskusijų platforma. Šiais laikais radijas, o taip pat ir televizija, ir toliau išlieka svarbūs visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo šaltiniai. Todėl mūsų įmonės tikslas yra ne tik užtikrinti informacijos sklaidą visiems Lietuvos gyventojams, bet ir supažindinti juos su Lietuvos ryšių technologijų raida ir istorija“, – teigia R. Šeris.
Nuo 2011 m. birželio mėnesio veikiančiame antenų istoriniame parke lankytojai gali pamatyti palydovinio ryšio anteną „Nera“, kurią 1991 m. Lietuvai padovanojo Norvegijos telekomas sovietų agresijos metu ryšiui su pasauliu užtikrinti. Kovą už laisvę primenanti antena „Nera“ prie Vilniaus TV bokšto buvo pastatyta 2011 m. sausio 12 d., minint Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 20 – ąsias metines. Tų pačių metų birželio 12 dieną buvo pastatytos dar trys antenos: radijo programų siuntimo antena „Dožd“, radiorelinio ryšio ruporinė parabolinė antena RPA-2P ir televizijos programų siuntimo antena „Ladoga“. Tą dieną buvo oficialiai atidarytas istorinis antenų parkas.
Minint Radijo dieną, 2012 m. birželio 12-ąją, istorinį parką papildė antžeminės analoginės televizijos programų siuntimui Telecentro naudota antena APK, specialistų vadinta „Peteliške“. 2013 metais buvo pastatytas 6-asis parko eksponatas – tai 1958-1975 m. Telecentro veikloje naudota periskopinė radiorelinio ryšio antena, primenanti svarbų televizijos signalų prieinamumo Lietuvoje plėtros etapą – tokia antena 1958 m. televizijos signalai iš Vilniaus buvo pradėti siųsti ir į kituose miestuose veikiančius siųstuvus.
Istorinių antenų parkas lankytojams atviras visus metus. Jį lanko ne tik telekomunikacijų raida besidomintys specialistai, bet ir Lietuvos gyventojai, užsienio turistai. Prie įspūdingų savo dydžiu ir dizainu istorinių antenų mielai fotografuojasi tiek suaugusieji, tiek vaikai. Šiuo metu parke eksponuojamos septynios istorinės antenos.